NAŠE NABÍDKA VÝCVIKU PRO VÁS:

AGILITY

Agility je zábávná i sportovní činnost, ve které lze naplno upevnit vztah psa a jeho pána. Agility je určeno pro psy všech plemen a je rovněž vhodnou aktivitou pro psovody různých věkových kategorií.

Agility je sport, kde se klade zvláštní důraz na úzký a přátelský kontakt se psovodem a radost z pohybu, ve kterém pes bez obojku a vodítka překonává pod vedením psovoda, co nejrychleji a nejpřesněji různé překážky.

Psu i psovodu by mělo agility přinášet především radost a prohlubovat jejich vzájemný vztah.

Vyzkoušejte a zlepšete si svoji kondici, procvičte paměť a zaměstnejte sebe i Vašeho pejska tímto nádherným sportem, který pro Vás bude pohodovou relaxací. 

Agility je naší prioritou a už ve výcviku štěňat se snažíme psy k této činnosti směřovat a cvičit!!!

agility strakoniceagility strakonice

 

Dále nabízíme........

ZÁKLADNÍ POSLUŠNOST (včetně obran!!!!)

Máte doma psa, který je, i přesto, že máte pocit, že ho neustále vychováváte a cvičíte, stále neposlušný a nezvladatelný? Neposlouchá Vás, tak jak byste si představovali a místo toho, aby přiběhl, když na něj zavoláte, tak dělá, že své jméno nikdy neslyšel a utíká opačným směrem? Skáče na Vás a lidi ve Vašem okolí, kdy se mu zlíbí? Potřebujete poradit se správným postupem výcviku a výchovy psa? Nebo jen chcete chodit na cvičák pouze pro zábavu pes bez jakýchkoli ambicí a tím tak strávit příjemný den se svým psím kamarádem? Nebo si chcete vyzkoušet a věnovat se v budoucnu nějakému psímu sportu? Nebo si prostě jen nevíte rady s nějakým problémem?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, je čas dát Vašemu pejskovi řád, aby Vaše společné soužití nebylo utrpením, ale začalo být příjemné nejen pro Vás, a pro osoby ve Vašem okolí, ale i pro Vašeho psa.  

Výcvik u nás se snažíme vést formou pozitivního upevňování, kde ctíme především některé zásady, jakou jsou - žádné fyzické a slovní korekce a žádné pozitivní tresty (např. bití a trhání vodítkem nebo okřikování).

Psy se snažíme učit metodou shapingu (tj. pes se sám učí přemýšlet o tom, které chování mu přináší odměnu). Pomocí této metody je možné naučit  jak základní cviky pro běžný život, jako je chůze na vodítku, odložení, přivolání atp., stejně tak i cviky pro vrcholový sport.

Součástí výcviku základní ovladatelnosti a poslušnosti mohou být též obrany a pachové práce (stopy)

Obrany mohou sloužit nejen k aktivnímu trávení společného času, k rozvoji a upevnění povahových vlastností u submisivnějších psů, ale i k příjemné možnosti vyžití a vybití energie.

Není pravdou, že když figurant učí psa kousat na hadry, pešky nebo rukáv, že pes pak bude agresivní ke svému okolí. Figurant pouze vhodným výcvikem rozvíjí kořistnický pud psa.

(pozn. obrany figuruje figurant 1. třídy)

Pachové práce (stopy) jsou pro psy zábavou a rozptýlením. Zkuste si se vým psem stopování jako hru a později třeba pro potřeby některých zkoušek z výkonu. Vyzkoušet čich Vašeho psa, využít jejich úžasné schopnosti a zahrát si na stopaře můžete s jakýmkoli psem, protože hledat svého pána, hračku či pamlsky mnoho psů baví a umí svůj čumáček v dané chvíli velmi dobře použít.

Stopování představuje specifickou disciplínu, která se odlišuje od klasických sportovních disciplín tím, že díky schopnostem psa sledovat a rozlišovat pachy, jsme postaveni do role pouhého pozorovatele.

 

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇATA

Výchova štěněte a jeho socializace by měla začít již v okamžiku, kdy si jej přivezete od chovatele domů. Nejdůležitější vědomostí každého štěněte je komunikace s vlastním majitelem. Čím dřív štěňátku vysvětlíte pravidla soužití, tím rychleji budete mít z malého štěňátka parťáka pro život a případně i sport, pokud budete mít čas a chuť se něčemu takovému věnovat.

Jestliže má vaše štěňátko možnost rozvíjet svou osobnost a uspokojovat svoje potřeby, bude vyrovnané a spokojené.

 

KLIKR TRÉNINK

 Výcvik psů s použitím klikru, patří k nejmodernějším metodám ve výcviku. Jedná se o nejrychlejší možnou metodu odměňování psa za pomoci zvukového signálu.

Metoda učení pomocí klikru je založená na podmiňování a slouží k označení požadovaného chování. Ve spojení s vhodnou a dostatečnou motivací je to ideální způsob, jak naučit psa vykonávat cviky s chutí a radostí.

Naučte se klikr používat nejen pro učení různých triků, ale i pro zlepšení komunikace s Vaším psem. Naučte se odměňovat Vašeho psa ve správný okamžik a včas.

 

INDIVIDUÁLNÍ VÝCVIK

Individuální výcvikové lekce jsou určeny pro psy a psovody, kteří z nějakého důvodu (např. časové důvody, specifické potřeby psa či přání psovoda) nemohou nebo nechtějí navštěvovat skupinové výcvikové kurzy či dávají přednost individuálnímu výcviku. Výcvik je „ušit na míru“ potřebám Vašim i Vašeho psa.

 

COURSING

Coursing je obdoba chrtích dostihů. V našem případě se však běhá v různém terénu a ne na klasickém upraveném dostihovém ovále. Návnada na lanku, kterou je zpravidla igelitový střapec, je tažena po louce navijákem kolem různě rozmístěných kladek. Kladky jsou přitom rozmístěny tak, aby neustále měnily směr pohybu návnady (v našem případě střapce). Díky tomu je pohybující se střapec pro psa velmi zajímavý a lákavý. Rychlost střapce, tedy návnady, je regulovatelná a proto se dá přizpůsobit každému psovi a to včetně štěňátek.

Coursing se trénuje tak, že pes se na povel psovoda rozběhne za návnadou, pronásleduje ji, aby ji pak v cíli ulovil.

Pro lepší představu, co vlastně coursing je, shlédněte coursing na videu

Pokud se Vám zdá tento sport zajímavý, nebo máte doma psa, který rád běhá a jeho touha běžet za čímkoli je velká, přijďte si coursing vyzkoušet. Dopřejte svému psovi vzrušení, pohyb a zábavu. A vy si dopřejte krásný pohled na svého sprintujícího psa, který si s každým během zvyšuje svoji fyzickou kondici.